Συνέντευξη στο μεγάλο ομογενειακό ραδιόφωνο της Βοστώνης WNTN Radio-1550 AM/Grecian Echoesπαραχώρησε η επιστημονική διευθύντρια του Διεθνούς Θερινού Πανεπιστημίου «Ελληνική Γλώσσα, Πολιτισμός και ΜΜΕ», Καθηγήτρια του Π.Τ.Ν. του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων κ. Νικολέττα Τσιτσανούδη Μαλλίδη. Η διευθύντρια του προγράμματος μίλησε στον πρόεδρο του σταθμού κ. Ted Demetriades και τη δημοσιογράφο – επικοινωνιολόγο κ. Nikoletta Papadogianni, για το πρόγραμμα και τους συμμετέχοντες, ενώ απάντησε σε ερωτήσεις για τους στόχους του προγράμματος σε σχέση με τη διάδοση και διδασκαλία της ελληνικής γλώσσας στην ομογένεια των ΗΠΑ. Υπογραμμίζεται ότι το WNTN Radio-1550 AM/Grecian Echoes είναι και χορηγός επικοινωνίας του 10ου Διεθνούς Θερινού Πανεπιστημίου.