Μετά από συνάντηση και συζήτηση των μελών του διαδικτυακού Ομίλου Αποφοίτων του Διεθνούς Θερινού Πανεπιστημίου «Ελληνική Γλώσσα, Πολιτισμός και ΜΜΕ» ορίστηκε νέα πρόεδρος του προσωρινού Διοικητικού Συμβουλίου η Ελένη Τσαλκατίδου, υποψήφια διδάκτωρ Δημοσιογραφίας στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, που αναλαμβάνει τη θέση του απερχόμενου προέδρου, Δημήτρη Βαρδαβά.

Ένας από τους πρώτους στόχους του νέου προσωρινού Διοικητικού Συμβουλίου θα είναι ο σχεδιασμός και η διοργάνωση του φετινού 3ου Μικρού Θερινού του ΔΘΠ με την επιστημονική επίβλεψη της κ. Νικολέττας Τσιτσανούδη – Μαλλίδη, Αναπληρώτριας Καθηγήτριας Γλωσσολογίας και Ελληνικής Γλώσσας, Ακαδημαϊκής Διευθύντριας του ΔΘΠ και του Εργαστηρίου Μελέτης Κοινωνικών Θεμάτων, ΜΜΕ και Εκπαίδευσης του Π.Τ.Ν. του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Συνημμένα

• pdf cv1