Τα γενέθλια των 10 χρόνων του Διεθνούς Θερινού Πανεπιστημίου γιορτάζονται φέτος με μεγάλη χαρά. Οι αμέτρητοι φίλοι του «θερινού της καρδιάς μας» όπως το αποκαλούν οι φοιτητές του, προσφέρουν τη στήριξή τους στο πρόγραμμα με σαφώς εορταστική διάθεση. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, τα μπλουζάκια/tshirt του Διεθνούς Θερινού Πανεπιστημίου είναι προσφορά του αγαπητού κ. Νίκου Πρόκου των ομώνυμων βιβλιοπωλείων από τα Ιωάννινα. Η κ. Αλεξάνδρα Παυλάκη, που είναι και φοιτήτρια του θερινού προγράμματος και ιδιοκτήτρια των εκπαιδευτηρίων «Θεμιστοκλής» στον Πειραιά προσφέρει μια πολύ όμορφη ανάμνηση συνοδευόμενη με καφέ, με τις συλλεκτικές κούπες με το logo του Διεθνούς Θερινού Πανεπιστημίου, ενώ είναι και χορηγός της μεγάλης επετειακής εκδήλωσης που θα πραγματοποιηθεί στο Μουσείο Κανελλοπούλου στην Πλάκα, στις 26 Απριλίου. Τέλος, το Διεθνές Θερινό Πανεπιστήμιο εμφιάλωσε φέτος και κρασί, προσφορά του επιχειρηματία κ. Ευάγγελου Σιόντα.

Από την Οργανωτική Επιτροπή του προγράμματος απευθύνονται προς όλους θερμές ευχαριστίες για την εορταστική ατμόσφαιρα, αλλά και την αισιοδοξία που μας χάρισαν.