Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται, στο πλαίσιο του προγράμματος του 10ου Διεθνούς Θερινού Πανεπιστημίου, η επίσκεψη στο Μουσείο Καλών Τεχνών της Βοστώνης, ένα από τα μεγαλύτερα μουσεία της Αμερικής. Φιλοξενούμενοι του κ. Dr. G. Behrakis, οι συμμετέχοντες θα ξεναγηθούν στην Πτέρυγα Μπεχράκη του Μουσείου που περιλαμβάνει εκπληκτικούς χώρους με φυσικό φως, καινοτόμες οθόνες, διαδραστικές εμπειρίες και καθηλωτικές παραστάσεις αρχαίου Ελληνικού ναού. Ο κ. Ντρέικ Μπεχράκης θα απευθύνει βιντεοσκοπημένο χαιρετισμό και στη μεγάλη γιορτή των δεκάχρονων του Διεθνούς Θερινού Πανεπιστημίου, την Παρασκευή 26 Απριλίου, ώρα 12 το μεσημέρι, στο Μουσείο Παύλου και Αλεξάνδρας Κανελλοπούλου (Θεωρίας 12, Πλάκα). Η είσοδος θα είναι ελεύθερη για το κοινό.