Παρακολουθήστε ολόκληρη την εξ αποστάσεως επετειακή συνεδρία του Διεθνούς Θερινού Πανεπιστημίου «Ελληνική Γλώσσα, Πολιτισμός και ΜΜΕ» που πραγματοποιήθηκε στις 2 Μαΐου 2020, μέσω της πλατφόρμας Web-Ex Meetings.

H Οργανωτική Επιτροπή του Δ.Θ.Π. καταθέτει τις ευχαριστίες της για την τεχνική υποστήριξη στους κ.κ. Γιάννη Σίντο (Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων) και Δημήτρη Βαρδαβά (Kingston University,London), καθώς επίσης και στους κ.κ. Θεόδωρο Κουκούλη (Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων) και Πάνο Μανωλίτση, καθώς στους συνεργάτες του στην εταιρεία κινηματογραφικών παραγωγών Production House για την αποκατάσταση των τεχνικών ζητημάτων που προέκυψαν κατά τη μαγνητοσκόπηση, λόγω μη συγχρονισμού εικόνας – ήχου.

Θερμές ευχαριστίες απευθύνονται επίσης στην Τηλεόραση της Βουλής, καθώς και στην υπεύθυνη Ενημέρωσης κ. Αλεξία Κουλούρη, για τη μετάδοση του αρχικού μέρους της συνεδρίας.

Από την Οργανωτική Επιτροπή